Infrapuna küttesüsteem SEKK

20 aasta jooksul väljatöötatud küttesüsteem SEKK on väärt Nobeli preemiat panuse eest energiasäästliku tuleviku küte tehnoloogiasse. Tänaseks päevaks meie poolt pakutav küttesüsteem Soojusenergiat Kiirgav Kile on juba oma effektiivsust tõestanud ning toonud soojust paljudesse majadesse ja organisatsioonidesse.

Kui Te ehitate uut maja, ehitate ümber olemasolevat maja, siis meie küttesüsteemile SEKK ei ole alternatiivi. Küttesüsteem SEKK on tänaseks päevaks palju odavam kui kütmine ükskõik millise teise kütteallikaga (gaas, küttepuud, pelletid, elektrikatlad jne). Laele kinnituv küttesüsteem SEKK- on ideaalne lahendus Teie maja kütteks.

Küttesüsteem SEKK ekspluatatsiooni aeg on 25 ja enam aastat ning garantii on 10 aastat. Energiasäästlik küte, tarbib 10-15W 1m2 kohta toatemperatuuril +20 kraadi. Töötab müratult, ei põleta hapnikku, ei kuivata õhku üle.

Laele kinnituv küttesüsteem SEKK kasutusala on kotedzide, eramajade, korterite, koolimajade, majapidamisruumide, müügipaviljonide, laohoonete, tööstusruumide ja administratiivhoonete kütmine. Kõrgtemperatuurne küttesüsteem SEKK kasutusala on infrapunasauna ja kuivatite elemendid.






Küte töö põhimõte


Terve elu jooksul meid ümbritses traditsioonne (konvektiivne) kütmismeetod. Me oleme niivõrd ära harjunud pikkade torustikega, radiaatoritega mis teevad kuivaks õhku meie korterites ja majades, katlaruumidega, gaasijuhtmetega, jne., et oleme kindlad - teistmoodi ei saagi olla, sest nii on alati olnud. Kuid kui tähelepanulikult vaadata ümberringi, on kerge märgata, et inimese poolt puutumata maailmas näib kõik välja teistmoodi.

Maakera soojusallikaks on Päike, mis asub meie planeedist miljonite kilomeetrite kaugusel. Päike kiirgab infrapunaseid (IP) kiiri, mis läbivad valguskiirusega miljoneid kilomeetre oma energiat kaotamata. Kui nende teel tekib tahke keha kujul takistus, kiired absorbeeruvad ning tahke keha soojeneb. Hiljem maa soojendab õhku.

Nagu Te mäletate füüsika kooliprogrammist, õppisime et õhk on halb soojusjuht. Just selle omadusega on seletatav akende mitmekambriline konstruktsioon. Vaatamata sellele, just õhku kasutatakse soojusenergia transpordina juba aastasadu. Me põletame kütust, soojendame soojuskandjat, mis kandub edasi radiaatoritesse, mis on projekteeritud põhimõttega soojendada üles võimalikult palju õhku enda ümber. Kuid kuna soojendite temperatuur on küllalt kõrge, kaotab ruumis olev õhk kiiresti oma niiskust. Kuum õhk on külmast õhust kergem ning kandub seega üles. Just tänu sellele efektile traditsioonse kütmismeetodi teel soojendatud ruumide temperatuur on ebaühtlane, maksimaalne lae kõrgusel, seejuures põrand jääb jahedaks.

Veel üheks traditsioonse (konvektiivse) kütmisviisi kõrvalmõjuks on nähtamatu tolmu pilved, mida toovad endaga kaasa õhuvoolud. Kasutades konvektiivset kütmismeetodit on väga raske jälgida ülesantud temperatuuri kuna see küttesüsteem on väga inertne. Tulemuseks on lahtised aknad, millede abil me üritame langetada toatemperatuuri lastes samaegselt välja atmosfääri kallist soojust. Ükskõik kui palju Te ka ei üritaks, esemete ja eralduskonstruktsioonide (seinte, põrandate, vaheseinte) temperatuur jääb õhu temperatuurist madalamaks.



Mida me pakume?

Meie firma kasutab looduslikul soojusvahetusel põhinevat meetodit - küttesüsteem paigutatakse lae külge (nõustuge et ebatavaliselt), kui elektrivool jõuab Soojusenergiat Kiirgava Kile (SEKK-i) elementideni, need hakkavad soojenema ja kiirgama IP kiiri, mis jõudes tahkete kehadeni (põrand, seinad, mööbel jne.) soojendavad neid ning need omakorda annavad osa soojusest ära ümbritsevasse õhku. Sellisel juhul on õhuvoolude kiirus märkimisväärselt madalam, kuna SEKK-i pinna temperatuur ei ületa +45 C, toas säilib loomulik niiskus, ning põrand ja seinad on soojemad kui õhk, mis on tervislik meie kehale. Sedasi me järgime põhimõtet „hoia jalad soojas, pea aga külmas". Just tänu sellele, et meie küttesüsteem Soojusenergiat Kiirgav Kile (SEKK) soojendab esemeid ja mitte õhku, mis nagu juba sai mainitud, on väga halb soojusjuht Meie küttesüsteem SEKK on mitmeid kordi ökonoomsem kui konvektiivsed kütmismeetodid. On olemas terve rida SEKK-i eeliseid, milledele pühendasime terve lehekülje meie kodulehel.



Põhimõte

Infrapunakiiri kiirgava küttesüsteemi SEKK paigaldatakse lae pinna ja soojusisolatsiooni vahele. Soojus kiirgab infrapunase kile pinnalt ja jaotub toas ühtlaselt. Ruumi kütmine toimub SEKK-ide kaudu, mis kujutab endast mitmekihilisi resistoreid mis asuvad kahe spetsiaalse plastikkile vahel. Infrapunased SEKK-id kiirgavad päikesevalguse soojuskomponenti lainepikkusega 9 mkm. See kiirgus absorbeerub põranda pinnas, mööblis, tagades toas mugavat temperatuuri.



Infrapunaseid kiiri kiirgava küttesüsteemi põhialused

Kõige paremaks küttesüsteemiks õues on see, mida kasutab loodus, toa kütmiseks on aga olemas suurepärane alternatiiv - infrapunaseid kiiri kiirgav küttesüsteem. Lae külge monteeritav Soojusenergiat Kiirgav Kile (SEKK) annab soojendab Teid smamoodi nagu seda teeb Päike. Soojuselemendid kiirgavad Päikese spektri pikalainelist soojusenergiat. Need on soojuskiired. Nad soojendavad põrandat, esemeid ja mööblit. Selline soojus akumuleerub esemetes, põrandas, mis omakorda soojendavad ümbritsevat õhku. Teiste sõnadega, selleks et saavutada ruumis mugavat temperatuuri, õhu soojendamine ruumis ei ole vajalik.



Füüsikaline mõte

Infrapunakiirguse pikad lained asuvad kõige mugavamas soojusenergiat kandvate lainete diapasoonis. Infrapunakiirguse diapasoon on küllalt suur, ning teadlasid jaotavad selle kolmeks alamdiapasooniks - lühikeseks, mille hulka kuulub nähtav valgus, keskmiseks ja pikaks. Mida soojem on ese, seda lühemaid laineid see kiirgab, kuni nähtava valguseni (hea näide - ülikuum terasvarras).



Soojuse ühtlase jaotus

Soojendust pikkade lainetega saab võrrelda valguskiirtega. Kui õigesti jaotada toas valgusallikaid, on võimalik saavutada mugavat, ühtlast valgustust. Samamoodi jaotuvad ka infrapunakiirgajad. Infrapunakiiri kiirgava küttesüsteemi projekteerimisel on vaja lähtuda laede kõrgusest, pindalast ja ka selle ruumi tüübist, kus seda süsteemi hakatakse kasutama.



Hea mõju tervisele

Teadlaste uurimused näitasid, et inimese organismile mõjub kõige paremini just pikalaineline infrapunakiirgus, eriti just see osa, mis on keskmise alamdiapasooni lähedal - nõnda nimetatud „Elu Kiired" (lainepikkusega 5-15 mkm). Just selles diapasoonis on Soojusenergiat Kiirgava Kile (SEKK-i) kiirgus. Kusjuures inimese enda soojuskiirgus asub samas diapasoonis (8,8 mkm). Nende avastuste baasil said jaapani teadlased juba kuuekümnendatel aastatel patendi erilise konstruktsiooniga kiirgajatele mida hiljem võeti kasutusele infrapunasaunade kabiinides. Maailma juhtivate kliinikute poolt kümnete aastate jooksul kestnud ühisuurimused tõestasid infrapunasaunade kabiinides toimuvate protseduuride kasulikku mõju tervisele. IP-teraapia osutus effektiivseks meetodiks võitluses mitte ainult külmetushaigustega, kuid ka kaalust alla võtmisel, kõhu tegevuse stimuleerimiseks, tselluliidiravis. Sellepärast on jutud infrapunakiirguse kahjulikust mõjust tervisele - mitte rohkem kui fantaasiad.



Тermoregulaator

Meie küttesüsteem koosneb kahest osast: soojendist ja juhtimisplokist. Isegi hea soojendi ei saa korralikult töötada kui see ei ole õigesti juhitav. Termoregulaatori sisseehitatud andur mõõdab ümbritsevat temperatuuri ning termoregulaator juhib soojusplokki vastavalt etteantud ja tegeliku temperatuuride vahele.



Sobib kõikidele majatüüpidele

Meie küttesüsteemid sobivad ideaalselt nii uutele ehitistele kui ka vanade ehitiste rekonstruktsioonile. Valides seda küttesüsteemi, Te hoiate kokku raha juba projekteerimise staadiumil: Teil ei ole vaja eraldi ruumi katla jaoks, ladu või mahutit kütese jaoks, ei tule hingata ära põlenud kivisöega või diiselkütusega, ei tule pidevalt koristada suitsulõõre. Teie majas ei ole seinast rippuvaid torusid, radiaatoreid, te ei mürgita end antifriisiga või tosooliga mida kasutatakse traditsioonses küttesüsteemis. Ja kõige tähtsam - Soojendades ja hoides mugavat temperatuuri maja igas ruumis, kaob IP soojenditega toast niiskus.



Tagasi sisukorda





Küte eelised



1. Säästlikkus


  • Elektrienergia tarbimine ligikaudu 15 W köetava pinna ühele ruutmeetrile tunnis.
    Kui viia see üle numbritesse, siis maksate te 100 m2 eramaja kütte eest keskmiselt umbes 100 EUR kuus küttehooajal
  • Puudub vajadus katlaruumi järele
  • Puudub vajadus gaasitrassi või kütusemahutite ruumide järele
  • Ei ole tarvis osta kallihinnalist katelt, torusid, radiaatoreid
  • Küttesüsteem SEKK ei vaja hooldust


2. Kõrge soojusliku mugavuse tase


  • Seinte temperatuur võrreldes õhutemperatuuriga on 2-3°С kõrgem
  • Ruumis püsib loomulik niiskus ja hapnikusisaldus
  • Õhu tolmusisaldus langeb kordades
  • Soojuskiirte (infrapunakiirte) soodne mõju organismile, mis võimaldab talvekuudel kompenseerida „päikesevaegust"
  • Küttesüsteem EI põleta ruumis hapnikku, ei kuivata liigselt õhku
  • Puuduvad põlemissaadused, küttesüsteem töötab täiesti müravabalt


3. Kiire montaaž ja käikulaskmine


  • Küttesüsteemi käikulaskmiseks ei lähe tarvis täiendavaid kommunikatsioone peale elektrivarustuse
  • Küttesüsteemi käikulaskmise aeg 100 m2 pindalaga eramajas on ca 2 - 3 päeva
  • Vajaduse korral saab süsteemi demonteerida, kahjustamata selle töövõimet


4. Töökindlus


  • Kasutusaeg 50 aastat ja rohkemgi veel
  • Küttesüsteem ei karda pingelangust ega ajutisi voolukatkestusi
  • Küttesüsteemi ei ole võimalik üles sulatada, kuna selles puuduvad vedelikud


5. Tasuvusaeg 2-3 aastat



6. Mugavus


  • Ruumi, mis on varustatud küttesüsteemiga SEKK, võib jätta pikemaks ajaks järelvalveta
  • Küttesüsteem SEKK võib olla külge ühendatud terve aasta vältel, mis tagab mugava temperatuuri jahedatel ja niisketel suvepäevadel
  • Õhutemperatuuri tõus alates 10°C kuni 20°C toimub kõigest 40-50 minuti jooksul! (Konvektsioonkütte korral kulub õhu soojendamiseks 10°C kuni 20°C üle 10 tunni)
  • Ruumides puuduvad kütteelemendid (torud, radiaatorid)


7. Esteetilisus


  • SEKK-i võib katta ükskõik millise dekooriga, mis ei sisalda metalliosakesi ja unustada selle olemasolu


8. Küttesüsteem on tuleohutu


  • Küttesüsteemi SEKK-i pind soojeneb töö käigus kuni 45°C


9. Kohandatavus


  • Igasse ruumi võib seadistada erineva temperatuurirežiimi



SEKK paigaldamise ja kasutamise kasulikkust võrreldes traditsiooniliste küttesüsteemidega saab hinnata, õppides tundma allpool toodud tabelit.
Kulutused 150 m2 eramajale EURGaasDiiselkütusPelletikatelSEKK
Projekteerimistööd 500 500 500 -
Montaažitööd 1500 1500 1500 1500
Käivitus-seadistustööd 500 500 500 500
Seadmete maksumus 4500 4000 4500 4000
Kokku 7000 6500 7000 6000


Kulutused ekspluatatsioonile EURGaasDiiselkütusPelletikatelSEKK
Tarvitatud gaasi (elektrienergia) eest kuus 211 300 211 150
Kulutused ühele küttehooajale (8 kuud) 1688 2400 1688 1200
Kulutused remondile ja hooldusele küttehooaja jooksul 250 250 250 -
Kokku 1 kasutusaasta eest 1938 2650 1938 1200
Kokku 5 kasutusaasta eest 9690 13250 9690 6000

Tabeli andmed on keskmised, kuid isegi nendest on näha SEKK-küttesüsteemi ilmsed eelised.

Kütesüsteem SEKK on läbinud Istanbuli Tehnikaülikooli kliimakambris läbiviidud komplekskatsetusi, millede jooksul antud süsteemiga kütmise efektiivsus ja süsteemi energiasäästlikkus olid täielikult kinnitatud ning oli välja antud vastav sertifikaat.


Tagasi sisukorda



Моntaaz

Enne küttesüsteemi montaaži algust tuleb kindlaks määrata küttekehade asukoht, et küttekeha toiteotsad asetseksid elektrikilbi või klemmkarbi suunas, et minimeerida toitejuhtmete, kaablikanalite ja tööjõu kulu.

Küttesüsteemi montaaž

Sõltuvalt lae pinna tüübist võib montaaži läbiviimiseks tarvis minna järgmisi instrumente ja materjale: perforaator diameetriga 7 mm, kruvikeeraja, klambripüstol, isoloon, plastik-kruvid.

Kui Soojusenergiat Kiirgavat Kilet (SEKK-i) kavatsetakse katta dekooriga, tuleb ette näha niisugune ripplae konstruktsioon, mis tagaks õhupilu küttekeha ja viimistluselemendi vahel mõõtudega 10 kuni 150 mm.

Algul kinnitatakse kogu lae ulatuses sellele ülekattega isoloon, et ei esineks soojakadusid. Seejärel kinnitatakse läbi isolooni lae külge SEKK kas plastikkruvide või mööbliklambritega, sõltuvalt lae konstruktsioonist. Ei ole lubatud kahjustada juhtmeid - need on peened tumedad ribad. Kileküttekehaga katmise pindala moodustab 50 kuni 80% sõltuvalt keskmisest talve temperatuurist kõige külmema viispäevaku jooksul. Küttesüsteemi paigaldamisega Te võite samuti tutvuda vaadates videot.



Küttesüsteemi standardühendus 220 V

Kileküttekeha elemendid pannakse kokku ja monteeritakse lae pinnale paralleelühendusega patareisse.

Temperatuurirežiimi sätestatakse ja juhitakse termoregulaatoriga, mis on paigaldatud seina varjuküljele põrandast 1,5 m kõrgusele.

Andur lülitab küttesüsteemi automaatselt sisse õhutemperatuuri langemisel ruumis 1 °C võrra, aga etteantud temperatuuri saavutamisel lülitab välja. Andur paigaldatakse toitejuhtme katkestuskohale.




Küttesüsteemi ühendamine töövoolude korral, mis ületavad termoregulaatori nimivoolu

Võimsate süsteemide paigaldamisel suurte ruumide jaoks (majad, võõrastemajad, koolid, kauplused, supermarketid, bürookeskused jms), kus töövoolud ületavad termoregulaatori nimivoolu, tuleb kasutada magnetkäiviteid, releesid, moodulkontaktoreid. Sellisel juhul juhib termoandur ainult pooli.

Tööstusobjektide ühendamise 380 V jõutoitega viivad läbi vastavate lubade ja kvalifikatsiooniga spetsialistid.

Küttesüsteemi elektriseadmed ja automaatika

Õhk- termoregulaatorid on küttesüsteemi SEKK lahutamatu osa. Termoregulaatorid jaotatakse mehaanilisteks ja elektroonilisteks programmeeritavateks.

Need monteeritakse otseste päikesekiirte eest kaitstud siseseintele kõrgusele 1 kuni 1,5 m.

Seejuures tuleb paigaldada soojusisolatsioonmaterjal (isoloon), et välistada seina temperatuuri mõju sellele. Samuti tuleb välistada tuuletõmbusega piirkonnad. Termoregulaator võimaldab programmeerida Teie kodu küttesüsteemi pikemaks ajavahemikuks ja sätestada soovitava temperatuuri.

Kaitseks lühis- ja ülekoormusvoolude vastu kaitstakse kõiki jõutoiteliine automaatlülititega. Täiendavaks kaitseks lekkevoolude eest on kaitse-väljalülituse sisendseade, mis paigaldatakse sisendisse.



Infrapunakiiri kiirgava küttesüsteemi Soojusenergiat Kiirgav Kile (SEKK) energiatarbimise arvestus

Laepinna kattekoefitsient määratakse kindlaks sõltuvalt kliimatsoonist ja kõige külmema viispäevaku temperatuurist konkreetses regioonis.

Talve keskmine temperatuur, °C -50 -45 -40 -35 -25 -15 < -15
Kattekoefitsient 1,0 0,90 0,80 0,65 0,60 0,55 0,50

Eesti piirkonna jaoks moodustab laepinna katmine SEKK-iga 60% - 65%.

Edaspidi viiakse arvutus läbi järgmiselt: esimesel lülitamisel on elektrienergia tarbimine SEKK-i poolt 150 - 200 W/h 1 m2 kohta 4-14 päeva jooksul. Pärast ruumi soojenemist töörežiimini tarbib 1 m2 SEKK 10-15 W/h.

Samuti tuleb meeles pidada, et soojuslik komfort infrapunakütte puhul saabub 2 - 3 °C varem kui traditsioonilise kütte puhul. Järelikult, kui Teie igapäevane mugavustemperatuur on +23 °C, siis termoregulaatoril tuleb seadistada +20 °C.


Küttesüsteemi SEKK elektritarbimise tingimused 15 W/h


  • Küttesüsteem siirdus režiimi (miinustemperatuuridelt võib nimetatud periood olla 2-st kuni 4 nädalani
  • Hoone (ruum) vastab soojuskadude normidele
  • Lagede kõrgus ei ületa 3 meetrit
  • Temperatuur termoregulaatoril +20°С
  • Loomulik õhuvahetus
  • Võrgupinge vastab toote nimipingele

Tagasi sisukorda




Hinnad


Kuidas teha tellimust

Selleks, et teha tellimust, lihtsalt helistage +372 5068523, +372 58250995. Meie konsultandid meelsasti vastavad kõikidele Teid huvitavatele küsimustele.

Täiuslikumaks ja täpsemaks SEKK küttesüsteemi maksumuse arvutamiseks on vaja: täita küsimusleht (lisades eskiisid ja joonised)
ja saata failid elektronpostile info@apekom.com. Varsti saate kommenteeritud vastuse e-mailiga või oodata kõnet.

OÜ Apekom pakub Teile küttesüsteemi SEKK otse tootjatehaselt, koos tootjatehase garantiiga. Meie montaazimeeskonnad spetsialiseeruvad küttesüsteemi SEKK paigaldusel ja ühendavad Teile küttesüseemi garanteeritult kvaliteetselt ja kiiresti.

SEKK küttesüsteemi hind «võtmed kätte»:
Köetava ruumi pindalaKöetava ruumi 1 m2 hind
alates 10 m2 kuni 30 m2 50 EUR
alates 30 m2 kuni 100 m2 47 EUR
alates 100 m2 ja rohkem 45 EUR

Lisaks SEKK materjalile, hinna sisse kuulub ka:

  • Montaaz
  • Termoregulaator – 1 tk. igasse ruumi
  • Folgeeritud alüfoom (soojust isoleeriv materjal, mis peegeldab soojuskiiri alla ja katab kogu laepinda)
  • Folgeeritud scotch
  • Termotorud
  • Kinnitusmaterjalid
  • Kaablikanalid
  • Elektrijuhtmestik
  • Magnetkäivitid
  • Automaatlülitid



Lisaseadmed SEKK küttesüsteemi paigaldamiseks ja kasutamiseks.

Seadmete nimetusHind, EUR
GSM-mooduli paigaldamine ja programmeerimine (mis võimaldab reguleerida küttesüsteemi mobiiltelefoni teel) 600
Küttesüsteemi juhtimisplokk.
Jaotab köetava maja 4 tsooniks eesmärgiga vähendada üheagselt tarbitavat võimsust.
200

SEKKi 1 m2 hind ilma montaazita - 35 EUR + KM

Hind ei sõltu materjali suurusreast.



Tagasi sisukorda





Objektide pildigalerii

Küttesüsteemi montaaž Kiise ja näited paigaldamine küttesüsteemi SEKK.



Tagasi sisukorda